OpenSeed isimli bir şirket, kullanıcılarını rahatlatmak için çeşitli hizmetler sunan ‘Meditasyon Kapsülü’ geliştirdi. Kapsül, şirkete göre 2021 yılıyla birlikte farklı alanlarda kullanıma sunulacak.

OpenSeed tarafından geliştirilen ‘Meditasyon Kapsülü’, özellikleriyle tüm stresinizi atmanızı ve huzurla dolmanızı vadediyor. Şirketin açıklamasına göre Meditasyon Kapsülü, yakın zamanda ofislerin, üniversiteler, hava alanları, otellerin hatta evlerin bir parçası olacak.

hurriyet.com.tr

Meditasyon Kapsülünün Özellikleri

OpenSeed meditasyon bölmeleri, işyerinde ve diğer yüksek trafikli yerlerde sakin anlar sağlamak amacıyla tasarlanmış. Sesi, rehberli meditasyonları, uçucu yağları, aydınlatmayı ve teknolojiyi entegre ederek, yaratıcılığın aktığı ve üretkenliğin zirveye ulaştığı daha yüksek farkındalık durumlarına erişimi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Meditasyon Kapsülü, 25.000 dolar (yaklaşık 185 bin TL) değerinde. Kapsülün dış tasarımı oldukça ilgi çekiyor. Kapsülün içinde rehberli meditasyon, ışıklar ve aromaterapi gibi özellikler bulunuyor. Kapsüldeki LED ışıkları, çalan sesle senkronize olarak renk değiştiriyor.

Kapsülün içine giren bir kullanıcı, nasıl bir deneyim istediğini seçiyor. Bir kullanıcı, kapsülün içinde rahatlıkla bağdaş kurarak oturabiliyor. Kapsülün içine toplamda üç kişi rahatlıkla girebiliyor ve oturabiliyor.

openseed

Şirketin açıklamasına göre kapsül içinde yer alan hoparlörler, aynı zamanda ‘iyileştirici ses titreşimleri’ de sağlıyor. Kapsül, dışarıdan gelen seslerin büyük kısmını engellese de kullanıcılarına gürültü engelleyici özelliğe sahip kulaklıklar da sunuyor.

Kapsülün içindeki 4 fan sayesinde hava akımı sağlıyor. Sterilizasyon ise ultraviyole ışınlar ile sağlanıyor. Tüm bu özelliklerin bulunduğu kapsül, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da kullanıma sunulacak.