El Salvador’un Bitcoin’i resmen para birimi olarak ilan etmesinden sonra şirketler Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Yemek zinciri devlerinden olan McDonalds, yeni sisteme ilk geçen şirketlerden biri oldu.

Salvador’un Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul etmesinden sonra şirketler yeni ödeme sistemini entegre etmeye başladı. Yeni sisteme geçen ilk şirketlerden biri McDonald’s oldu. Şirket artık El Salvador’da OpenNode tarafından desteklenen Lightning Network alt yapısını kullanarak Bitcoin ödemelerini kabul edecek.OpenNode ve McDonald’s birlikte çalışacak ve ülkedeki 19 McDonald’s şubesinin tamamında bitcoin ödemeleri geçerli olacak. Bununla birlikte çevrimiçi olarak ve McDonald’s teslimat uygulaması aracılığıyla Lightning Network Bitcoin ödemelerini de etkinleştiriyor. Bir basın açıklamasına göre, McDonald’s’ın El Salvador’daki müşterileri, Big Mac’ler ve McDonald’s menüsündeki diğer tüm ürünler için Bitcoin kullanarak ödeme yapabiliyor olacak.

Gelişim başkanı Julie Landrum, konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu:”Ülkenin Bitcoin Yasasının kabul edilmesini operasyonel bir başarı haline getirmeye yardımcı olmak için McDonald’s ile çalışmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz.” Landrum, sözlerine şu şekilde devam etti:”Bu, dünyadaki en popüler ve başarılı fast food zincirinde günlük yüksek hacimli, düşük değerli alımlar için Lightning Network’ün gücünü göstermek için muazzam bir fırsat. Açıkça Bitcoin ekonomisini büyütme yolunda bir başka önemli kilometre taşı.”