Martı, sürücülere yerli harita ve şehir içi navigasyon hizmeti sağlayacak uygulaması için testlere başladığını duyurdu. Yerli navigasyon ve harita hizmeti öncelikle Martı TAG’da kullanılacak. İşte detaylar…

Martı, Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulan; İstanbul, Kayseri, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir, Ordu ve Gaziantep’te hizmet veren scooter paylaşım sistemi Martı, hizmetlerini genişletmeyi sürdürüyor. Martı TAG ile şehir içi araç paylaşımına olanak sağlayan elektrikli scooter şirketi Martı, şimdi de kendi navigasyon sistemini geliştirmek amacıyla kolları sıvadı. Şirketin açıklamasına göre söz konusu yerli harita ve şehir içi navigasyon hizmeti, tamamen Türk mühendislerle hayata geçirilecek ve şehir içinde trafiksiz ve yakıt tasarrufu sağlayan rotalara odaklanacak. Yeni uygulama sürücülere en kestirme rotalardan en kısa sürede gidecekleri yere ulaşabilmeleri için rehberlik edecek.

Martı TAG Verileri Kullanılacak

Martı’nın söz konusu yeni şehir içi harita hizmeti ilk olarak Martı TAG uygulaması üzerinden test edilecek. Biriken veriler sayesinde sistem giderek iyileştirilecek.

Uygulamanın ne zaman hayata geçirileceği belirsiz ancak kullanıcıların yol ve rota ile ilgili ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verebilecek bir şehir içi navigasyon uygulamasının şehir yaşamında ilgi görme ihtimali yüksek.