Instagram’ın Twitter rakibi Threads şimdiden web’de yayınlandı ve Mark Zuckerberg ilk thread’ini paylaştı bile. Sosyal medya platformu Threads, 6 Temmuz’da herkesin kullanıma sunulacak.

Instagram’ın Twitter rakibi Threads’in, 6 Temmuz’a kadar kullanıma sunulması beklenmiyor ancak web arayüzü şu anda herkesin incelemesi için yayında. Yarın iOS’ta ve muhtemelen Android’de de yayınlanacak olan Threads’te Mark Zuckerberg ilk thread’ini şimdiden paylaştı. Görünüşe göre Zuckerberg, rekabete hazır.

Mark Zuckerberg ilk thread’ini 1.8 bin kadar takipçisiyle paylaştı. Threads için birçok markaya ve ünlü isme erken erişim izni de verilmiş durumda. Bunlardan bazıları: Netflix, Gary Vee, Adam Mosseri,Lando Norris.

Threads’in web arayüzünü inceleyecek oldukça sade bir yapıda olduğunu görebiliriz. Twitter rakibi uygulamada beğenme, yorum yapma, yeniden paylaşma ve paylaş seçenekleri de var fakat tümü kullanıcıyı mobil uygulamaya yönlendirir nitelikte.

Twitter’da olduğu gibi, bir hesabın ana gönderilerini bir bölümde ve tüm yanıt geçmişini başka bir bölümde görmek mümkün. Bununla birlikte bir uygulamanın farklı kişiler tarafından çalıştırılmasına rağmen birbiriyle iletişime geçebilmesini sağlayan fediverse entegrasyonu Threads’in çıkışıyla birlikte kullanıma sunulmayacak, ancak Instagram bunu da ilerleyen zamanlarda platforma ekleyecektir.

Şimdiden gündemde olmayı başaran Threads isimli platform 6 Temmuz tarihinde çıkış yapacak. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak iOS ve Android için uygulamayı indirebilirsiniz.

İOS İçin Threads:

https://apps.apple.com/tr/app/threads-an-instagram-app/id6446901002?l=tr

Android İçin Threads:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.barcelona