LinkedIn’e sesli sohbet özelliği geliyor. Kullanıcılar Clubhouse’da olduğu gibi ses odaları açarak belli bir kitleye seslenebilecek. Sesli odanın yazılımsal özellikleri de Clubhouse’a benzer yapıda olacak.

Şubat ve Mart ayında trend olan Clubhouse, sosyal medyaya farklı bir yön katmayı başardı. Çeşitli seminerler, söyleşiler, eğlence programları ve toplantılar Clubhouse’a taşındı.

Kısa sürede büyük kitleye ulaşan Clubhouse, haliyle bazı sosyal medya platformlarını da etkiledi. Twitter, Instagram, Facebook ve TikTok platformları da Clubhouse benzeri sesli oda özelliği ekleyeceğini bildirmişti. Şimdi de sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu olan LinkedIn’e sesli oda özelliğini ekleneceği ortaya çıktı. LinkedIn yetkilileri bu gelişmeyi bir ekran görüntüsü paylaşarak doğruladı.

Hem İOS Hem Andorid Kullanıcıları İçin…

Söz kmonusu özellik Android ve iOS platformundaki LinkedIn uygulamasına eklenecek. Clubhouse sadece iOS platformunda yer alıyordu. LinkedIn, Clubhouse’un Android uygulaması çıkmadan önce kullanıcıları kendi platformuna çekmeyi hedefliyor. Bunun yanında Clubhouse’daki sahte kullanıcılar, ünlülerin seslerini taklit ederek takipçi kazanıyor. LinkedIn, ünlü kullanıcıları mavi tikle onaylıyor. Dolayısıyla bu anlamda daha güvenilir bir platform olacağı belirtiliyor.

LinkedIn henüz sesli sohbet özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadı. Beta testlerinin kısa bir süre içerisinde başlayacağı belirtildi.