Kariyer konseptli sosyal medya platformu olan LinkedIn, kendini yenilemeye devam ediyor. Kullanıcılar, artık yaptıkları paylaşımlara kimlerim yanıt verebileceğini kendileri belirleyebilecek.

Binlerce şirket ve oluşumun yer aldığı platform LinkedIn, çok geniş bir kullanıcı havuzuna sahip. Fakatt kullanıcı dostu olup olmadığı halen tartışma konusu.

Geliştiriciler de daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışıyor. Hatta LinkedIn’in popüler sosyal medya platformu olan Facebook’a benzediğini ifade edenler de var. Bu dedikoduları arttıracak bir yeni özellik daha eklendi.

Kısa zaman önce hikâyeler özelliğini kullanıcılara sunan LinkedIn, yeni bir özellikle daha karşımızda. Kullanıcılar artık platformda yaptıkları paylaşımlara kimlerin cevap verebileceğini ve yorum yapabileceğini belirleyebilecekler.

LinkedIn’de Nasıl Sessize Alınır?

LinkedIn, kullanıcıların daha fazla söz sahibi olmasının önemli olduğunu belirtti. Ayrıca “Paylaşımlarınızı kimler görebilsin  özelliğine ek olarak “sessize alma” seçeneği de artık LinkedIn’de yer alıyor. Sessize al seçeneği diğer pek çok platformda olduğu gibi görmek istemediğiniz paylaşımlar için sunulmuş olan bir seçenek. Sessize almayı aktifleştirmek için paylaşımın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayıp çıkan seçenekler arasından sessize alı seçmeniz gerekiyor.