LG’ye ait ilk dizüstü oyuncu bilgisayar UltraGear 17G90Q modeli olacak. Oyun sektörüne olan ilgi LG’yi bu sektöre ile ilgili cesaretlendirdi. Detaylar haberimizde…

Bugüne kadar daha çok profesyonel dizüstü bilgisayarlar üzerinde çalışan LG firması yavaş yavaş oyuncu donanımları sektörüne de giriş yapıyor. Sektörün gelişimine yüksek satışlarına LG de kayıtsız kalamadı.

LG UltraGear 17G90Q Özellikleri Neler?

LG UltraGear 17G90Q öncelikle firmanın ilk oyuncu dizüstüsü olma özelliği ile ön plana çıkıyor. 17 inçlik bir ekrana sahip olan dizüstü oyuncu bilgisayarı, şık ve ince bir tasarıma sahip. Alüminyum gövdesi 21.4mm kalınlığında. Ağırlığı ise 2.5Kg civarında. Full HD IPS ekran 300Hz yenileme hızına sahip.

On birinci nesil Intel Core H serisi işlemciler kullanan modelde RTX 3080 Max-Q ekran kartına yer alıyor. 32GB’a kadar DDR4 RAM ve 1TB’a kadar SSD seçenekleri ile sistem konfigüre edilebiliyor. 93Wh batarya oldukça uzun bir kullanım süresi sunuyor. UltraGear 17G90Q isimli modelde USB 4.0, Thunderbolt 4 gibi yeni nesil girişler de yer alıyor. Ve tabi ki yeni nesil bilgisayarların büyük çoğunluğunda yer aldığı üzere parmak izi sensörü de bulunuyor. Full HD web kamerasına sahip LG UltraGear 17G90Q modeli CES 2022 fuarında detaylandırılacak.