Güney Koreli teknoloji devi LG, Puricare adını verdiği yeni maskesini tüm pazarlarda olmasa da satışa sundu. Söz konusu maske, havadaki parçacıkların %99,97’sini kullanıcının ağzından ve burnundan uzak tutma yeteneğine sahip.

LG Puricare Wearable Air Purifier Nasıl Çalışıyor?

LG’nin yeni maskesi Puricare Wearable Air Purifier 820 mAh kapasiteli batarya ve iki adet gömülü fan ile birlikte ortaya çıktı. Bu fanlar, iki adet değiştirilebilir filtreleriyle birlikte maskenin havadaki partiküllerin %99,97’sini ağzınızdan ve burnunuzdan uzak tutuyor. Ayrıca bu Puricare yüz maskeleri değiştirilebiliyor ve yeniden dönüştürülebiliyor. Hatta kullanıcılarının maskelerindeki filtreleri ne zaman değiştirmeleri gerektiğini söyleyen bir sistem ThinQ uygulamasına entegrel edilmiş.

beebom.com

Şirket, maske için bir taşıma kılıfı da üretiyor. Bu kılıf, UV-C ışınlarıyla kendisini 30 dakika içerisinde temizleyebiliyor. Söz konusu maske Asya ve Orta Doğu’daki bazı önemli bölgeler de dâhil olmak üzere çeşitli pazarlarda satışa sunulmaya başladı. Maskenin fiyatı ise şuan için belirsiz.