Geçtiğimiz Nisan ayında akıllı telefon bölümünü kapatacağını ve bu pazardan çekileceğini duyuran LG, bugün resmi olarak akıllı telefon üretimini tamamen durdurdu.

Koreli teknoloji devi LG, Nisan ayında, akıllı telefon bölümünü kapattığını resmen duyurmuştu. Şirketin telefon ve tablet üretimi bugün resmi olarak durduruldu.

Mevcut Cihazlara Ne Olacak?

Şirketin mevcut cihazları desteklemeye devam ettiği biliniyor. Premium modeller üç yıllık bir yazılım desteği almaya devam edecek. Bunun yanında bazı akıllı telefonlar Android 12 ve Android 13’e yükseltilecek. Bunun yanında kullanıcılar cihazın üretildiği tarih itibarıyla dört yıl boyunca satış sonrası hizmetten faydalanabilecekler.

LG, Ev Aletlerinde İddialı

Akıllı telefon üretiminin merkezi olan Vietnam Haiphon’daki LG Fabrikası, bir ev aletleri üretim tesisine dönüştürülüyor. Şirket, ev aletleri konusunda en iyi olmaya karar verdi ve hali hazırda ev aletleri alanında bir başarıya sahip. 2015 yılında Haiphong’da kurulan fabrikada telefonlara ek olarak TV ve ev aletleri de üretiliyor. Ayrıca, kardeş şirketler LG Innotek ve LG Display burada ekran ve kamera modülleri de üretiyorlar.