Twitter, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına imkan sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Sosyal medya devlerinden olan Twitter bu özelliği “CoTweet” olarak adlandırıyor. CoTweet isimli özellik şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kore’deki “seçilmiş” hesaplar üzerinden test ediliyor.

CoTweet sayesinde, her iki hesabın zaman çizelgesinde görünecek olan tek bir tweet’in yazarı olarak iki hesap bağlanabilecek. Geçen yıl Instagram tarafından tanıtılan ortak çalışma özelliğine benzer olarak CoTweets, tipik Twitter kullanıcılarından çok markalara ve içerik oluşturuculara yönelik görünüyor.

Twitter CoTweets isimli özelliği; “Yazarların ilgi odağını paylaşmasına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatların kilidini açmasına ve yerleşik ortaklıklarını geliştirmesine yardımcı oluyor.” şeklinde açıklıyor. Özellik ile ilgili olarak yılın başlarında mühendis ve geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından Şubat ayında bazı ayrıntılar paylaşılmıştı.

Twitter testi en azından şimdilik genişletti. Bir Twitter sözcüsü, CoTweets’in şu anda “geçici bir deney” olduğunu söylese de özelliğin daha yaygın olarak kullanılabilir olup olmayacağını veya ne zaman kullanılabileceğini belirtmedi. Sözcü, “İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve diğer hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sınırlı bir süre için CoTweet’leri test ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Twitter sözcüsü, özelliğin yalnızca Twitter’ın şu anda “keşfettiği” bir şey olduğunu onayladı ancak özellik planları veya gelecekteki bir lansman tarihi hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı reddetti.