Koç Holding 35 bin personel için uzaktan çalışma şeklini kalıcı duruma getirdi. Şirket uzaktan çalışma modeli ile verimliliği arttırmayı amaçlıyor.

tele1.com.tr

Pandemi sürecinde bir çok şirket işlerini uzaktan yürütmeye başladı. Koronavirüs vakalarındaki dalgalanmalar sebebiyle de uzaktan çalışma modelini benimseyen şirketlerin sayısı günden güne arttı. Koç Holding de 35.000 çalışanı ile birlikte kalıcı olarak uzaktan çalışma modeline geçtiklerini duyurdu

Uzaktan çalışma modelinden, geleceğin çalışma şekli olarak bahsediliyor. Uzaktan çalışma sayesinde çalışanlar yolda geçen zamandan, işverenler giderlerden tasarruf edebiliyor. İstediği yerden istediği şekilde görevlerini yerine getiren çalışanların performansı daha yüksek oluyor.

iienstitu.com

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu konuyla ilgili olarak, “Bu dönemde elde edilen tecrübelerimiz ışığında, geleceğin esnek çalışma modellerine yönelik çalışmalarımızı olgunlaştırarak devreye alıyoruz. Uzaktan çalışma modeli 35 bin ofis çalışanı arkadaşımız için kalıcı bir uygulama haline geliyor. Uzaktan/esnek çalışma, çalışanların yolda geçen zamanlarını ortadan kaldırıyor. Ofis alanı, personel servisi kapasitesi gibi ihtiyaçlar azalıyor. Hem çalışan tatminini hem de verimliliği artıracak büyük bir potansiyel var.” şeklinde açıklamada bulundu.

fuarzamani.com

Teknolojik yeterliliklerinin bu süreçteki önemini vurgulayan Çakıroğlu, “Her şeyden önce açık fikirlilikle dünyadaki gelişmeleri izliyoruz. Değişmekten korkmuyoruz; kendimize güveniyoruz. Pandemi sürecinde de teknoloji alt yapımız sayesinde hızla uzaktan çalışmaya geçebildik.” ifadelerini kullandı.