Amazon, kayıp evcil hayvanları bulmaya yardımcı olmak için Ring Pet Tag’i duyurdu.

engadget

Barkod bir tasmaya tutturulmuş durumda ve bu tasma sayesinde evcil hayvanlarınız bahçeden uzaklaştığında tasma sayesinde bilgi alabilirsiniz.

Ring Pet Tag Nasıl Çalışıyor?

Ring Pet takan kayıp bir evcil hayvanla karşılaştıysanız, etiketi geriye doğru çevirin ve hayvanın kime ait olduğunu, nerede yaşadıklarını, telefon numaralarını, kullandığı ilaçları ve benzerleri gibi ilgili sağlık bilgilerini bulmak için QR kodunu taratın. Hatta uygulama sayesinde sahibiyle iletişime geçebilir ve iki yönlü bir sohbet bile sağlayabilirsiniz.

PureWow

Cihazın sağladığı avantajlar olduğu gibi eksik bazı özellikleri de bulunuyor. Cihazda GPS yer almıyor, bu yüzden kayıp bir evcil hayvanı coğrafi olarak konumlandırmanın bir yolu bulunmuyor. Bu tarz cihazlarda genellikle yer alan bir özellik olan kamera özelliği Ring Pet’de yer almıyor. İlaç gereksinimlerini ve veri noktalarını detaylandırmak için yeterli alana sahip değil fakat bir tasmaya kolayca yazılabilecek aynı tür bilgileri tek bir QR kod üzerinden edinmeyi sağlayan etiket üzerindeki bir ürün.

Ring Pet Tag Fiyatı

Ring Pet Tag isimli cihaz şu anda yalnızca 10 dolara piyasaya sunulmuş durumda. Ön siparişler ise bugün Amazon ve Ring üzerinden başlıyor. Ürünler 4 Ekim’de alıcılarına gönderilmeye başlayacak.