Kablosuz kulaklıkları temizleyen mini çamaşır makinesine benzeyen bir cihaz tasarlandı. Cardlax EarBuds Washer birçok kablosuz kulaklık modeliyle uyumlu olarak çalışabiliyor.

Kablosuz kulaklıklar özellikle yoğun olarak kullanıldığında sıkça kirlenebiliyor. Oyuncak bir çamaşır makinesine benzeyen Cardlax EarBuds Washer ile bu soruna çözüm getirmek amaçlıyor. Kitlesel fonlama sürecindeki bu ürün, özellikle yoğun kulaklık kullananlar için kullanışlı görünüyor. Cardlax EarBuds Washer, kare şeklinde beyaz bir kasaya sahip ve kapaklı bir ürün.

Peki Cardlax EarBuds Washer, Kulaklıkları Nasıl Kirlerden Arındırıyor? 

Temizlik işlemi için öncelikle kulaklıklar dönen fırçaya tutularak kabaca kirlerinden arındırılıyor. Sonra ise anti-bakteriyel temizlik solüsyonu püskürtülerek kalan kiri ortadan kaldırması için makinenin içerisindeki dönen kısma yerleştiriliyor.

Cardlax EarBuds Washer’ın arkasındaki ekip cihazın sadece AirPods’ları desteklemediğini aynı zamanda Bose, Samsung, Jabra ve ECHO gibi diğer üreticilerin kablosuz kulaklıklarının %99’uyla da uyumlu olduğunu söylüyor. Bunun yanında cihaz kullanım ömrünün 6 yıl olarak belirlendiğini de belirtelim.

Cardlax EarBuds Washer’ın Fiyatı

Kablosuz kulaklıkların temizlenmesi için tasarlanan bkullanışlı cihazın şu anki fiyatı 33 dolar. Perakende satış fiyatı ise 59 dolar olacak. Cardlax EarBuds Washer’ın Haziran ayı itibarıyla alıcılara gönderilmesi planlanıyor.