Ünlü yönetmen James Cameron yapay zekanın gelişimine dair korkularını ifade etti. Ünlü yönetmene göre yapay zeka insanlık için büyük bir tehdit.

Ödüllü yönetmen James Cameron, CTV News’in röportajında yapay zekanın insanlık için nükleer bir tehdit oluşturduğunu söyledi.
Cameron konuyla iglili olarak: “Sizi 1984’te uyarmıştım ama dikkate almadınız. Bence yapay zekanın bir silah olarak kullanılması en büyük tehlike. Yapay zeka ile nükleer bir silahlanma yarışına gireceğimize inanıyorum ve eğer biz bununla başa çıkmazsak, diğer ülkeler başa çıkacak ve sonra durum tırmanacak.” cümlelerini kurdu.

“Yapay Zeka Henüz Senaryo Yazamaz”

Kanadalı yönetmen, senarist ve yapımcı olan aynı zamanda Titanik, Terminator, Yaratık ve Avatar gibi ödüllü Hollywood filmlerinin yapımcısı Cameron, Hollywood’da film senaryolarının yazımında yapay zekanın kullanılmasına karşı çıkan senaristlerin devam eden grevi ile ilgili olarak da yorumda bulundu. Ünlü yönetmen yapay zekanın yetenekli senaristlerin yerini alabilecek kadar nitelikli olmadığını düşünüyor. James Cameron konuya ilişkin olarak:

“Mesele kimin yazdığı değil, iyi bir hikaye olup olmadığı. Şahsen ben, başkalarının yaşadıkları hayatlar, aşk, yalanlar, korku ve ölümlülük hakkında söylediklerini bir kelime salatası halinde bir araya getirip kusan bedensiz bir zihnin izleyiciyi harekete geçirebileceğine inanmıyorum.” ifadelerini kullandı.