Gelecek iOS güncellemeleri hakkında güvenilir bilgi veren bir kaynak, Apple’ın iOS 17.5.2 güncellemesini yayımlayacağını öne sürdü. Peki, bu güncelleme neler sunacak?

9to5mac.com

Apple, 21F101 yapı numarasıyla sunulacak olan iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayımlamaya hazırlanıyor. Bu güncellemenin içeriği hakkında henüz detaylı bilgi bulunmamakla birlikte, yeni özelliklerden çok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacağı düşünülüyor.

Apple, 13 Mayıs’ta Avrupa Birliği’ndeki iPhone kullanıcıları için web tarayıcı üzerinden uygulama indirme, Apple News uygulamasına yönelik güncellemeler ve başka yeni özellikler içeren iOS 17.5 sürümünü yayımladı. Bir hafta sonra, veritabanı kaynaklı bir sorun nedeniyle Fotoğraflar uygulamasında silinen fotoğrafların tekrar görünmesini engelleyen bir hata düzeltmesi için iOS 17.5.1 güncellemesini yayınladı.

Apple şu anda iOS 17.6 ve iOS 18’in beta testlerini yürütüyor. iOS 17.6’nın ikinci beta sürümü geçen hafta yayımlandı. iOS 18’in üçüncü beta sürümü ise 8 Temmuz’da kullanıma sunuldu.