Iphone kullanıcıları iOS 17 güncellemesi ile birlikte birtakım sorunlar yaşamaya başladı. Bazı kullanıcılar iphone model cihazlarının gece otomatik olarak kapanıp açılması problemi ile karşı karşıya. İşte detaylar…

iPhone model bazı cihazlar geceleri herhangi bir müdahale olmadan kapanıyor. Özellikle alarm ve diğer iPhone özelliklerinin kullanımını olumsuz etkileyen bu sorun, iOS 17 son sürümünü kullanan cihazlarda da yaşanıyor.

İOS 17 Bazı iPhone’ları Etkiliyor

Konuyla ilgili olarak hem sosyal medya platformlarında hem de Apple destek forumunda birçok şikayet yer alıyor. Bir kullanıcı kurduğu iki ayrı alarmın çalmadığını bildirdi. Farklı kullanıcılar benzer bazı sorunları yaşadıklarını belirtti ve sorunun iPhone’un geceleri kapanmasıyla ilgili olabileceği bilgisi ortaya çıktı. Gece boyunca bir kesinti olup olmadığını da öğrenmek için pil ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor.

iOS 17’nin Son Sürümü Dahil

Bazı kullanıcılar sabah telefonu ilk kullandıkları zaman şifrelerini girmek zorunda kaldıklarını, bunun da iPhone’un gece boyunca yeniden başlatıldığını ya da kapandığını desteklediğini belirtti. Bir kullanıcı, iOS 17.0.3 yüklü iPhone 15 Pro Max cihazının kendiliğinden yeniden başladığını belirtti. Söz konusu problem aynı iOS sürümünü çalıştıran iPhone 13 Mini’de de yaşandı.

Kapanma sorunu yalnızca iPhone 15 model cihazların yaşadığı bir sorun değil. Bununla birlikte tüm kullanıcılar da bu sorunla karşılaşmıyor. Şu an güncel iOS 17 sürümü iOS 17.0.3. Beta programına kayıt olanlar için ise güncel sürüm iOS 17.1.