İPhone kullanıcıları telefon şarjının çok uzun süre dayanmamasının yanında zaman zaman bazı özellikleri ve çoğu eylemde kaliteli bir kullanım avantajı sağlaması dolayısı ile hafıza sorunu da yaşamaktadırlar. Hafıza sorununa ve telefon hızınızı arttırmaya yönelik birkaç pratik uygulama ile uzun vadeli olmasa bile gününüzü kurtaracak, kısa süreli boş alan ve hız artışı sağlayabilirsiniz.

Ayarlar bölümüne girin. Daha sonra safari uygulamasını seçin. “ Tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil” seçeneğini uyguladıktan sonra telefonunuzun hafızasında az da olsa bir boşluk oluşmuş olduğunu göreceksiniz.

Yine ayarlar kısmından ilk kısımda bulunan “hücresel” başlığına geliyoruz. Sonrasında hücresel kısmının en altında bulunan mavi renkli “istatistikleri sıfırla” yazısını seçiyoruz. İstatistiklerinizi sıfırladıktan sonra hafızanızda boş bir alan oluşacak.

İPhone’unuzun internetini kapadıktan sonra açma kapama düğmesine “kapat” seçeneği belirene kadar parmağınızı basılı tutmalısınız. Sonrasında ise telefonunuzun ekran üzerindeki tek tuşu olan yuvarlak tuşa “kapat” seçeneği kaybolana kadar basılı tutmalısınız. Böylece RAM temizlenmiş olacak.

Fotoğraf çekerken bazen istek dışında “live” seçeneği açık kalabiliyor. Bu seçeneği kapatarak da hafızanızı arttırma konusunda avantaj sağlayabilirsiniz.

Mesajlar ve arama kayıtlarınızın büyük bir çoğunluğu da telefonlarınızda gereksiz bir şekilde bulunmakta ve yer kaplamaktadır. Silinmesi hafızanızın artmasına katkı sağlayacaktır.

Düşük güç modunu kapalı kullanmanız telefonunuzun hızını arttıracaktır. Çünkü düşük güç modu işlemci hızınızın azalmasına neden olmaktadır.