Sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 14 serisi, toplamda dört model olarak karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz yıllarda Covid-19 kısıtlamalarına bağlı olarak birtakım tedarik sorunları yaşayan ve fiyatlara zam yapan Apple, iPhone 14 ailesinde sorun yaşamak istemiyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo iPhone 14’ün tedarik durumuna yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

iPhone 14 Tedarik Sorunları Yaşayacak, Ancak Endişelenmeyin

iPhone serileri genellikle Ekim ayında gerçekleşen lansmanın ardından en geç iki ay içerisinde raflardaki yerini alır. Daha önce Çin’deki tedarik sorunlarından dolayı aksamalar yaşanmış olsa da, Apple’ın birden fazla ortakla çalıştığı biliniyor. Analist Ming-Chi Kuo ise “elbette” bazı sorunların olacağını söyledi.

Kuo’nun öğrendiklerine göre, Apple fabrikaları büyük sorun yaşanıyor.
iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in depolama ve ekran panellerinde beklenen stok sayılarına ulaşılamadığı iddia edildi. iPhone 14 Pro’lar ile birlikte büyük bir tasarım değişikliği olacağını farklı üretim bandı oluşuturulmasını unutmamak gerekiyor.
Bu sorunlara rağmen iPhone 14 serisinde büyük sorunlar yaşanması beklenmiyor. Her iki sorunun da Ekim-Kasım dönemine kadar düzeleceğini söyleyen Kuo, tedarikçilerin stok sorunlarını “büyük ölçüde kapatabileceğini” dile getirdi.