iPhone 14 Pro’nun ekranında yer alan çentik tasarımı yerini kapsül ve daire şekillerine sahip iki deliğe bırakıyor. Yeni sızdırılan görseller bu deliklerin boyutları hakkında fikir veriyor.

Bu yıl satışa sunulması beklenen iPhone 14 serisine yönelik pek çok bilgi telefon tanıtılmadan basına sızdırıldı. İphone 14 serisinin tasarımında eskiyi hatırlatan izler yer alsa da bu seride iPhone Mini’ye yer vermesi beklenmiyor.

iPhone 14 serisi ile birlikte ses tuşlarının ve hoparlör ızgarasının tasarımında yapılan değişimler, iPhone 4’ün tasarımını anımsatıyor. Yine iPhone 12 serisinde de telefonun kasa tasarımında eskiye dönük bir tasarım baz alınmıştı. Fakat tasarımda yapılan değişiklikler bunlarla sınırlı değil. Apple, iPhone 14 Pro’nun ekranındaki çentik tasarımında da değişiklik yapabilir.

Weibo isimli sitede iPhone 14 Pro’nun ekran tasarımının yer aldığı bazı görseller paylaşıldı. Söz konusu görsellerde çentik tasarımının yerinde hap ve daire şeklindeki iki deliğin yer aldığı görülüyor. Fakat bu görseller daha önceki sızıntı bilgilerden farklı olarak bu iki deliğin daha büyük olabileceğini gösteriyor. Deliklerin büyük oluşunun çentik tasarımını özletebileceği de söylentiler arasında yer alıyor.