Apple’ın 7 Eylül etkinliğinde tanıtmaya hazırlandığı 6.7 inçlik yeni iPhone 14 ailesninin üyesi olan iPhone 14 Max olarak isimlendirilen model 14 Plus ismiyle karşımıza çıkabilir. Model için tasarlanan şeffaf kılıfın görüntüleri yayınlandı.

Apple’ın 7 Eylül‘de gerçekleştirilecek olan büyük etkinliği kapsamında şirketin dört yeni iPhone 14 modelini duyurması bekleniyor. Far Out etkinliğine sayılı günler kala iPhone ailesinin en yeni üyesiyle ilgili önemli bir sızıntı gündemde.

Tommy Boi isimli bir Twitter kullanıcısı 6.7 inçlik yeni iPhone 14 modeli için tasarlanan şeffaf MagSafe kılıfını paylaştı. Görsele göre cihaz herkesin beklediği gibi iPhone 14 Max yerine iPhone 14 Plus ismiyle kullanıcılarıyla bulışacak.

“Max” 14 Serisine Özel Olabilir

Aslında Nisan ayı başlarında bu modelin Max yerine iPhone 14 Plus olarak adlandırılacağına yönelik haberler gündemde yer almıştı. Hatta bu bilgi bazı önemli kaynaklar tarafından doğrulanmıştı. Bazı kılıf üreticileri iPhone 14 Plus ürünlerini web sitelerinde listeledi.

Apple muhtemelen “Max” takısını sadece amiral gemisi iPhone 14 Pro Max‘te kullanmayı hedefliyor. Tim Cook etkinlik günü sahneye çıkıp konuşma yapana kadar bilginin doğruluğu kesin olarak teyit edilemeyecek. Konuya ilişkin net bilgileri öğrenmek için sayılı günler kalan Far Out etkinliğini beklemek gerekecek.