Apple, akıllı telefonlarında yeni bir paketleme yöntemine geçti. Kutuda şeffaf ambalaj filmi olmaması yeni bir norm haline gelecek ve gelecekteki modellerde de kullanılacak gibi görünüyor.

Apple depolarından birinde çekilmiş fotoğraflar, satışa sunulacak olan iPhone 13 serisi akıllı telefonların yeni bir ambalajla geleceğini kanıtlıyor. Fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere, kutuların üzerinde streç ambalaj filmi yer almıyor. iBuradan da şirketin yeni bir ambalajlama yöntemi uyguladığı sonucu çıkıyor. olduğu Kutulardan şeffaf film çıkarıldı ve delikli bir kağıt şerit olan güvenlik mühürü eklendi.

Amaç Çevre Sorunlarını Azaltmak

Apple  iPhone 13 serisi ambalaj kutularındaki filmi çıkararak dünyadaki plastik miktarını 600 ton azaltma amacında olduğunu belirtiyor. Gelecekte diğer üreticilerin de Apple’ın yaklaşımını örnek almaları yüksek bir ihtimal. Çünkü çevre sorunları teknoloji devlerini bu tür uygulamalar yapmaya yöneltiyor.

Teknoloji devi geçen yıl yeni iPhone’lara şarj cihazı eklemeyi durdurmuştu. Şirket, yeni serinin piyasaya sürülmesiyle bu karardan vazgeçmedi. Bu nedenle herhangi bir iPhone 13 modeli satın aldığınızda, kutuda yalnızca akıllı telefonun kendisini ve Lightning şarj kablosunun yer aldığını hatırlatalım.