iPhone 12 serisi yüzde on daha büyük bir bataryaya sahip olacak. Bu da yaklaşık 1 saatlik bir artış anlamına geliyor.

wccftech.com

İPhone 12 Serisinin Pil Ömrü Nasıl Olacak?

Apple’ın bu hafta içinde etkinlikte tanıtacağı yeni iPhone 12 serisi hakkında günden güne bir çok yeni özellik beliriyor. Bu yeni özelliklerden biri de iPhone 12 serisindeki batarya durumu. Apple’ın iPhone 12 serisi 5G altyapısında olacak. 5G modemlerin biraz daha fazla enerji harcaması sebebiyle Apple’ın donanım kısmını geliştirmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz aylarda bazı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 5G sebebiyle iPhone 12 serisinin daha büyük bir bataryaya sahip olacağı ve Apple’ın bataryada bir değişime gideceği belirtilmişti. Son bilgilere göre de bataryanın önceki nesle oranla yüzde 10 civarlarında artırıldığı belirtiliyor.

Özellikle 6.1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max modellerinde ortalama 1 saatlik fazladan bir kullanım süresi olacağı belirtiliyor. Artan batarya kapasitesi 5G modemin yüksek enerji tüketimini daha iyi idare edebilecek. Bu değişimin yanında iPhone 12  için kritik bir değişikliğin olmayacağı ve iPhone 11 ile benzer sürelerde seyredeceği tahmin ediliyor. iPhone 12 mini ise boyutundan dolayı daha küçük bir bataryaya sahip olacak. Bu sebeple iPhone 11 modelinden daha düşük kullanım sürelerine sahip olacağı belirtiliyor.