Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya ve medya holdingi Meta, anlık mesajlaşma ve arama ve haberleşme uygulaması WhatsApp’ın tablet versiyonu üzerinde çalışıyor.

isp.page

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki iPad uygulaması şu anda beta programında yer alan bazı kullanıcılar ile test ediliyor.

WhatsApp iPad Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp’a dair haberleri ve gerçek zamanlı güncellemeleri aktaran WABetaInfo tarafından bildirilene göre, Apple TestFlight üzerinden indirilebilen WhatsApp betanın son sürümü iPadOS ile uyumlu. Daha önce amacı iPhone ve iPad arasındaki özellikleri farklılaştırmak olan iPadOS uygulaması olmadığından, iPhone sürümü de Apple tabletle uyumlu olmadığından iPad kullanıcıları web sürümünü kullanmak zorunda kalıyordu. Bundan böyle WhatsApp, Mac uygulamasına benzer olarak iPad’de çalışacak. WhatsApp uygulamasından QR kod okutulacak ve sonrasında tüm sohbetler indirilecek ve bu sayede kullanıcıların iPhone, iPad ve Mac üzerinden mesaj gönderip alabilmesi sağlanacak.

WABetaInfo

WhatsApp iPad uygulaması, iPhone yakında olmadığında ya da aynı WiFi ağına bağlı olmadığında da çalışacak. Ancak, tabletten WhatsApp hesabı oluşturulamayacak.

iPad cihazlar için WhatsApp’ın ne zaman çıkacağı ve tüm kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil. Beta sürümü yalnızca iOS Geliştirici Programı içindeki geliştiricilere sunulan ve mobil uygulamaların test edilmesi için kullanılan çevrimiçi bir hizmet olan TestFlight aracılığıyla indirilebiliyor ve beta programına yeni bir kullanıcı dahil edilemiyor.