Google, Play Store güncellemesiyle iOS’un popüler özelliklerinden birini Android’e taşıyor. Yenilik, Google Play uygulama mağazasının beta sürümünü kullanan kullanıcılara sunuldu.

Computerworld.com

Google Play Store’dan birden fazla uygulama indirdiğinizde, Android telefon, uygulamaları indirme kuyruğuna alır ve bir uygulamanın indirilmesi bitmeden diğer uygulamanın indirmesine geçmez. Yeni bir rapora göre gelecek Play Store güncellemesiyle bu durum değişecek.

Androidpolice.tc

Google Play Store’un 40.0.13 sürümünde paralel uygulama yükleme özelliği ortaya çıktı. Bu özellik varsayılan olarak aynı anda iki uygulamanın indirilmesine izin veriyor, ancak bu sınır beşe kadar artırılabiliyor. Ancak, bu özellik aynı anda birden fazla uygulamayı güncellemek için kullanılamıyor.

Bu özellik, özellikle sık sık cihaz değiştiren veya düzenli olarak yeni uygulamalar keşfetmeyi seven kullanıcılar için oldukça yararlı olacak. Ancak, Google’ın gelecekte bu özelliği güncellemelerle daha da genişleterek genişletmeyi planlayıp planlamadığı henüz belirsiz. Karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone’da birden fazla uygulamayı eşzamanlı olarak indirmek mümkün ve App Store’da tümünü güncelle seçeneğiyle aynı anda birden fazla uygulama güncellenebiliyor.