Günümüzde mobil uygulamaların en can sıkıcı yanlarından biri kullanıcı hesabını silmenin zorluğu. Uygulamaları kullanabilmek için sağlanan üye olma kolaylıkları üyeliği silme konusunda genellikle sağlanmıyor. Apple ise bu durumu kolaylaştırmak istiyor. İşte İOS uygulamalarından kolay hesap silme detayları…

iOS Uygulamalarında Kolay Hesap Silme

Apple’ın geçtiğimiz WWDC konferanslarında tanıtımını yaptığı ancak gecikmeler nedeniyle bu yıla kalan önemli bir yenilikti.

App Store geliştiricileri kullanıcılara tüm veriler dahil kolay hesap silme yolunu sunmak zorunda. Teknoloji devi, devre dışı bırakma veya pasife alma yollarını yeterli bulmuyor. Apple’a göre kullanıcılar tüm verilerini silebilecek durumda olmalı.

Apple ödeme yönteminin kullanılması da yine konferansta bahsedilen fakat henüz uygulanmamış olan bir diğer konuydu. Bu konu, Facebook başta olmak üzere işletmelerin itirazları sonrasında 3 kere ertelenmişti. İşletmeler etkinliklerde kendi ödeme yöntemlerinin ayakta kalmaları için gerekli olduğunu savunmuş ve bu nedenle Apple ödeme yöntemi konusuna itiraz etmişlerdi.