WhatsApp, iOS için passkey desteğini eklediğini duyurdu. iPhone kullanıcıları artık hesap doğrulaması için SMS beklemek zorunda kalmayacaklar. İşte WhatsApp şifresiz giriş etkinleştirme adımları…

WhatsApp, Android cihaz kullanıcıları için passkey doğrulama desteğini zaten sunmuştu. Bundan böyle İOS kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek. Passkey özelliği sayesinde kullanıcılar artık cihazlarını doğrulamak için tek kullanımlık SMS aşaması ile uğraşmak zorunda kalmayacak. Peki, Whatsapp passkey özelliği nedir, nasıl nasıl kullanılır?

Passkey, geleneksel parola sistemini tamamen değiştiriyor ve cihaz doğrulaması gerektiği için çevrimiçi saldırılara karşı daha güvenli bir yöntem sunuyor. Passkey ile çalınabilecek bir parola bulunmuyor, ayrıca ele geçirilebilecek tek seferlik SMS veya kimlik doğrulama kodu da ortadan kalkıyor. Giriş işlemleri parola yerine Face ID, Touch ID veya cihaz parolasıyla yapılıyor, bu da passkey’in daha kullanışlı hale gelmesini sağlıyor.

WhatsApp Passkey Oluşturma

Bir geçiş anahtarı oluşturmak için:

WhatsApp’ta Ayarlar’a gidin.

Geçiş Anahtarları > Geçiş Anahtarı Oluştur’a dokunun.

Devam’a dokunun.

Geçiş anahtarınızı oluşturmak için Ekran kilidini kullan’a dokunmanız istenebilir.

Not: WhatsApp’ı yeniden yüklüyorsanız ve daha önce bir geçiş anahtarı oluşturduysanız kayıt sırasında bu geçiş anahtarını kullanmak isteyip istemediğiniz sorulabilir.