Google, iOS kullanıcıları için Google Fotoğraflar uygulamasına gelişmiş video düzenleme özellikleri ekledi. Gelecek aylarda da yeniden tasarlanmış fotoğraf düzenleyici kullanıma sunulacak.

appleinsider.com

Google, iOS için Google Fotoğraflar uygulamasına parlaklık, kontrast ve pozlama gibi özellikleri düzenlemek için ayrıntılı kontroller ekleyen yeni bir video düzenleyici ekliyor. Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar artık direkt olarak uygulama içerisinden videoları kırpma, perspektifi değiştirme ve filtreler ekleme gibi özellikleri pratik bir şekilde kullanabilecek.

Yeni video düzenleyici, kullanıcıların videoları kırpmasına, filtre eklemesine ve perspektifi değiştirmesine imkan sağlayacak. Bununla birlikte kullanıcılar parlaklık, kontrast, sıcaklık ve doygunluk gibi ayrıntılı düzenlemeleri, videolarında kullanabilecek.

Google One üyeliği satın alan Pixel sahipleri, portre bulanıklığı, portre ışığı ve daha pekçok gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere yeni bir dizi fotoğraf düzenleme özellikleri sunuluyor.

Kısa Süre Sonra Herkes Kullanabilecek

Yeni video düzenleme özellikleri iOS için Google Fotoğraflar’da kullanıma sunuldu ancak tüm kullanıcıların kullanımına sunulması birkaç gün sürebilir. Çoğu Android kullanıcısının kullanımına ise önümüzdeki haftalarda sunulacak. Eylül ayında Android kullanıcılarına sunulan yeniden tasarlanmış fotoğraf düzenleyici ise önümüzdeki aylarda iOS cihazlara getirilecek.