Geliştirici Steve Moser, iOS 16 beta 1’in kodlarında AirPods’lar ile alakalı önemli bir yenilik buldu. Yakın zamanda iPhone’lar sahte ve orijinal AirPods’ların ayrımını yapabilecek.

iOS 16’nın ilk beta sürümü kısa bir süre önce geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Bu günden sonra İOS 16 işletim sisteminde Apple’ın lansmanda duyurmadığı ilgi çekici bazı özelliklerin olduğu sonradan öğrenildi. Son olarak geliştirici Steve Moser, AirPods sahipleri için önemli bir detay keşfetti.

iOS 16 beta 1’deki kod satırlarına göre artık iPhone’lar sahte ve orijinal AirPods ayrımını yapabilecek. Orijinal olmayan kablosuz kulaklıkla bağlantı kurmaya çalışırken ekranda şu uyarı belirecek:

“Bu kulaklıkların orijinal Apple AirPods olduğu doğrulanamadı. Yine de bağlanmak ister misiniz?”

Doğrulama Kulaklığa Özel Değil

Tüm bunlara ek olarak iOS işletim sisteminde kamera parçaları ve batarya gibi diğer bazı bileşenler için de benzer bildirimlerle karşılaşmak mümkün olacak.

Apple geçmişte, orijinal olmayan kablolarla savaşmayı da denemişti hatta teknoloji devi şirket bunun için Lightning‘e ayrı çip yerleştirmişti. Fakat Çinliler kısa sürede bu önlemlerin de üstesinden gelmişti. Aynı durumun AirPods ve diğer parçalar için de gerçekleşmesi olası.