Instagram, içerik üreticilerinin takipçiler tarafından desteklenmesi için “Hediyeler” özelliği kullanıma sunuyor. Hediyeler özelliği için testler devam ediyor.

Günümüzde sosyal medya platformları influencer dediğimiz bir meslek grubunu ortaya çıkardı. Bu konuda YouTube özellikle reklam gelirleri paylaşımı ile en çok tercih edilen platform. Instagram da gelir sağlayan platformlardan biri.

Instagram Hediyeler nedir?

YouTube, sahip olduğu büyük reklam geliri sistemi ile içerik üreticilerine de iyi para kazandırıyor. Sosyal medya devi abonelik sistemi ile de bunu kamçıladı.

Daha farklı konsepte sahip TikTok ve Instagram gibi platformlarda ise gelir paylaşımı daha zor. Bu nedenle abonelik, sponsorluk ve hediye gönderme tarzında özellikler ekleniyor. Popüler sosyal medya platformu Instagram da yakın zamanda “Hediyeler” çözümünü kullanıma sunacak.Instagram Hediyeler bir süredir kapalı bir şekilde test ediliyordu. Şu anda ise son şeklinin verildiği belirtiliyor. Bu özellik TikTok gibi içerik üreticilerinin yaptıkları yayınlar esnasında uygulama içi token ile ödüllendirilmesine dayanıyor.Kullanıcıların hediye göndermek için bu tokenleri satın almaları gerekiyor. Daha sonra içerik üretici bu or. Instagram ise satışlardan belirli bir pay elde ediyor. Instagram Hikâyeler ne zaman kullanılma sunulacak bilinmiyor ancak yıl bitmeden belirli bir kullanıcı ile açık testlerin başlaması bekleniyor.