Instagram’a çok beklenen GIF ile yanıt verme özelliği geliyor. Sosyal medya devi, şarkı sözleri ile ilgili de çalışıyor. İşte detaylar…

Sosyal medya devi Instagram, platforma paylaşımlara GIF’lerle yanıt verebilme özelliğini ekliyor. Şirket başkanı Adam Mosseri, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile yaptığı son Instagram kanalları sohbetinde GIF özelliğinin Instagram’a ekleneceği bilgisini paylaştı. Mosseri ‘yorumlarda GIF’ler başlatıyoruz ” cümlesiyle duyurdu.

Söz konusu özellik Giphy’den bir GIF ile bir gönderiye veya başka birinin söylediği bir şeye yorum yapılabilmesine imkan sağlayacak.

Bununla birlikte Mosseri, Instagram’ın Reels’teki şarkı sözlerini de test ettiğini duyurdu. Söz konusu özellik, 2021’de tanıtılan Meta’nın hikayeler için altyazıların kullanıma sunulması üzerine inşa ediliyor gibi görünüyor. Mosseri’nin paylaştığı ekran görüntüsüne bakıldığında, arayüzün altındaki bir zaman çizelgesi kullanıcının altyazıları düzgün bir şekilde senkronize etmesini sağlayacak. Kullanıcılar artık GIF’li bir gönderiye yorum yapabilecek. Bu özellik belki de Instagram’ın bir noktada özel bir iPad uygulaması yapmaya başladığı anlamına geliyor olabilir.