Sosyal medya devi Instagram, engelleme özelliğini geliştiriyor. Sızan bilgilere göre sosyal medya devi daha gelişmiş bir engelleme yöntemi üzerinde çalışıyor.

Instagram özel mesajlardan hakaret eden kişilerin hesabını sileceğini açıklamıştı. Şimdi de şirket engellenen kullanıcının sonradan oluşturacağı hesapların da engellenmesini sağlayacak. Yani bu kullanıcıya ait olarak açılan tüm hesaplar otomatik olarak engellenmiş olacak.

Bilgi Twitter’dan Sızdırıldı

Dev şirket artık engellenen kullanıcının yalnızca engelllenen hesabının değil, aynı zamanda kişinin gelecek zamanlarda açacağı tüm hesapların de engellemesini sağlayacak. Böyle bir engelleme yönteminin olumsuz durumların yaşanmasına karşı faydalı bir gelişme olacağını ve çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılabileceğini söylemek mümkün. Bu bilginin kaynağı ise Twitter’da @alex193a takma adına sahip bir kullanıcı.

İşleyiş Henüz Bilinmiyor

Uygulamanın beta sürümünde görülene göre Instagram, bir kullanıcıyı engellerken iki seçenek sunacak: belirli bir hesabı engelleme veya kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme. Fakat şimdilik Instagram’ın, engellenen kullanıcının yeni hesaplarını nasıl kontrol edeceğine dair bir bilgi yok. Facebook veya WhatsApp’ta yer alan veriler sayesinde bunun belirlenebileceği söyleniyor.