Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen güncelleme ile kullanıcılarına Messenger ile dm bağlantısı, sohbet rengini değiştirme, yeni tema ekleme gibi özellikler sunan Instagram yeni özelliğini kullanıma sundu. Popüler sosyal medya uygulamasına beklenen alışveriş özelliği geldi. Kullanıcılar seçili butiklerden alışveriş yapabilicek. Markanın websitesine yönlendirilerek de alışveriş yapma imkanı sunulmuş durumda. Bunun yanında etkileşimler ve post ekleme butonunu DM’in sol tarafına ekleyen İnstagram, bu butonların yerine alışveriş butonunu ekledi.

Kozmetik, mutfak ürünleri, moda, teknoloji gibi kategorilere sahip olan yeni özellik alışveriş tutkunları ve satıcıların tercih edeceği nitelikte. 

Yeni özellik mağazalara göz at, editörün seçtikleri, mağaza koleksiyonları ve rehberleri keşfet başlıkları ile popüler bazı markalar da olmak üzere, pek çok marka ve ürünü barındırıyor. Bunun yanında “dilek listene ekleme yap” özelliği ile tekrar görmek istediğiniz ürünleri tıpkı gönderileri kaydetme butonunda olduğu gibi ya da popüler alışveriş sitelerindeki “favorilere ekle” seçeneğinde olduğu gibi kaydedebilirsiniz. 

Artık birçok özelliği bünyesinde barındıran İnstagram diğer bazı uygulamaların kullanımı da azaltabilecek nitelikte.

Instagram’da kendi mağazanızda satış yapmak için;

https://business.instagram.com/shopping/setup?locale=tr_TR

adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.