Instagram’ın günümüzdeki başkanı ve eski Facebook yöneticisi Adam Mosseri, Instagram’ın yeni anket özelliğini test etmeye başladığını ve yakın zamanda herkese açılacağını söyledi.

Sosyal medya devlerinden Instagram, bazı kullanıcıların gönderilerinde yer alan yorumlarda anket oluşturmasına imkan sağlamaya başladı ve içerik oluşturuculara daha fazla etkileşim için içeriklerini sağmanın başka bir yolunu sundu. Instagram başkanı Adam Mosseri, hem normal yayın gönderilerindeki hem de Reels’teki yorumlara anketlerin eklenebileceğini belirtti. CEO Mark teste sunulan bu özelliğin “yakında tüm kullanıcılar için hazır olacağını” söyledi.

Yorumlar bölümündeki anketler, yıllardır kullanıcılara bir çıkartma şeklinde sunulan Hikayeler’deki gibi görünecektir. Mosseri tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, diğer kullanıcılar belirli bir ankete kaç kişinin oy verdiğini görebilecek. Anketlerin yayınlandıktan sonra ne kadar süre açık kalacağı veya kullanıcıların Twitter’daki kullanıcıların yapabileceği gibi oy almaya devam etmek için farklı zaman dilimleri arasından seçim yapma seçeneğine sahip olup olmayacağı şu an için belirsiz.

Instagram, yorum bölümünü etkileşime daha açık bir alan haline getirmek için çalışıyor ve geçen baharda nihayet kullanıcıların GIF olarak yorum yapılabilmesi özelliği eklenmişti. Bununla birlikte Instagram, Yakın Arkadaşlar olarak başlayan özelliği de geliştirmek için çalışıyor. Kullanıcıların belirli içerikleri belirli insan grupları için ayırabilmesi amacıyla birden fazla liste oluşturmasına imkan sağlayacak özellik üzerinde çalışıyor.