Instagram, yapay zeka özelliğini test ettiğini duyurdu. Meta’nın, fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’a yapay zeka özelliğini getirmeye hazırlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamalara göre, bu yapay zeka özelliği, kullanıcıların mesaj kutularında yer alacak ve çeşitli soruları yanıtlayabilecek, metin komutlarından görüntüler oluşturabilecek hatta şiir bile yazabilecek. Bir Meta sözcüsü, yapay zeka destekli üretken deneyimlerinin farklı aşamalarda geliştirildiğini ve bunlardan bazılarının sınırlı bir kapasitede halka açık olarak test edildiğini açıkladı.

Bu yapay zeka özelliğine, kullanıcıların DM (mesajlar) kutusundan erişilebileceği ifade edildi. Henüz çıkış tarihi net olmasa da, Instagram’da yapay zeka özelliğinin bazı beta kullanıcılar tarafından test edildiği bilgisi paylaşıldı.

Bu gelişme, Instagram kullanıcılarının iletişim deneyimini daha etkili hale getirebilir ve platformda daha yaratıcı içeriklerin oluşturulmasına olanak sağlayabilir. Bununla birlikte, yapay zeka kullanımının gizlilik ve güvenlik endişeleri de göz önünde bulundurulmalıdır.