Meta bünyesindeki popüler sosyal medya uygulaması Instagram Threads, Twitter’a göre özellik olarak oldukça geride ancak yakında bu durum düzelecek. Threads’e eklenecek olan özellikler…

Twitter rakibi Threads, hızla popülerlik kazanarak milyonlarca kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Threads kullanıcıları arayüzün basitliği dışında Twitter’daki birçok özelliğin platformda yer almadığını farketti. Neredeyse her sosyal medya platform ve uygulamasında yer alan ve oldukça temel bir alan olan DM bu özelliklerden biri. Instagram CEO’su Adam Mosseri, Threads’de DM kutusunun bulunmayacağını söyleyse de özelliğin platforma ekleneceği ortaya çıktı.

DM, Gündem ve Konular…

Sosyal medya platformundan sızdırılana göre Instagram Threads’e DM özelliğinin gelmesini isteyenler çok beklemeyecek. Threads yakında yayınlanacak bir güncellemeyle , direkt mesajlaşma gelecek. Ancak, Threads Instagram ile bağlantılı olduğundan platformlar arası mesajlaşmaya izin verilecek mi mesajlar Threads’te mi kalacak henüz belli değil.

Bununla birlikte Twitter’daki konular, trendler, gündem başlıkları da platforma eklenecek ve arama işlevi geliştirilecek. Kullanıcılar daha kapsamlı ve pratik şekilde arama yapabilecek. Şu an için arama özelliği Twitter kadar gelişmiş durumda değil.