Sosyal medya kullanıcıları, Meta’nın yeni uygulaması Threads yerine farklı bir uygulamayı indirdi. Threads isimli site tarihinin en yüksek trafiğine ulaştı.

Meta’nın Twitter mantığında çalışan uygulaması Instagram Threads, ilk 24 saatte 30 milyon, beş gün içinde de 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Data.ai’nin verilerine göre, Threads, şu anda 150 milyon indirmeyi gördü. Bunun yanında Treads ile hiç ilgisi olmayan farklı bir uygulama, popülerliğini artırdı.

Meta İle İlgisi Olmayan Threads, 1 Milyon İndirmeyi Geçti!

2019 yılında bulut tabanlı bir ekip iş birliği uygulaması olan Slack uygulamasının alternatifi olarak çıkan Threads, Meta’nın aynı isimli uygulamayı yayınlamasıyla trafiğini önemli ölçüde artırdı. Meta’nın uygulama için Threads.com yerine Threads.net alan adını alması bu yoğunluğun sebeplerinden biri olabilir. 6 Temmuz ile 12 Temmuz arasında Instagram’la ilişkisi olmayan Threads, yalnızca iOS platformunda dünya genelinde 1 milyon indirmeye yaklaştı. Bu yanlış anlaşılma nedeniyle Slack alternatifi olan Threads, uygulama mağazasında en çok indirilen 52. uygulama, iş kategorisinde de üçüncü uygulama olmayı başardı.

Şirket, Meta’nın hızla yükselen uygulamasından fazlasıyla etkilendi ve web sitesi ve App Store’da Instagram ve Meta ile hiçbir bağlantılarının olmadığına dair not düşmek zorunda kaldı.