Instagram ve Messenger mesajları birleşti. Sunulan yeni güncelleme ile Instagram DM sembolü Messenger ikonuna dönüşürken, Instagram kullanıcıları Messenger mesajlarını Instagram üzerinden yönetebilecek. Messenger kullanımı ile sınırlı kalmayan İnstagram, yeni güncelleme ile kullanıcılarına eğlenceli bazı kullanım özellikleri de sunuyor.

Güncelleme Neler Sunuyor?

Güncelleme ile;

  • Sohbetin rengini değiştirebilirsiniz.
  • İstediğiniz simge ile ifade bırakabilirsiniz.
  • Mesajları yanıtlamak için kaydırma özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Selfie çıkartması yaparak bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.
  • Messenger uygulamasını kullanmadan Instagram DM üzerinden Facebook arkadaşlarınız dahil olmak üzere sohbet edebilirsiniz.

Instagram’da Sohbet Rengi Nasıl Değiştirilir?

Yeni güncelleme ile sohbet ekranınızda farklı temalar, renkler ve renk geçişleri kullanabilirsiniz. Sohbet ekranınızın rengini değiştirmek ya da bir tema uygulamak için;

DM kısmına gelin ve sohbet etmek istediğiniz kullanıcının ekranında isminin yazdığı en üst kısmı seçin. Ya da sağ üst köşede bulunan çember içerisindeki “i” harfini (detaylar) seçin.

Sohbet ayarları başlığına ulaşacaksınız. Buradan tema kısmını seçin

Artık birbirinden renkli ve farklı temalardan birini seçip kullanabilirsiniz.

Selfie Çıkartması Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sohbet ekranında sağ alt köşede bulunan çıkartmalar kısmında yer alıyor.

Selfie çıkartması ile selfie çekip bunları çıkartma olarak kullanabilir, üstelik kaydederek selfie çıkartma koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Artık Konular Karışmayacak

Son olarak birçok kullanıcıyı mutlu edecek ve daha konforlu bir sohbet imkanı sağlayacak yanıtlama özelliği bulunuyor. Instagram yeni güncellemesinde mesaj yanıtlama özelliğini de kullanıma sunmuş. Bu özellik ise tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi yanıtlamak istediğimiz mesajı sağa kaydırmamız şeklinde kullanılıyor.

Güncelleme öncesinde kahkaha emojisi, alev emojisi, “100” simgesi gibi sınırlı yanıtlama seçeneği bulunuyordu. Fakat artık yanıtlamak istediğiniz mesajın üzerine basılı tutarak en sağda çıkan artı sembolünden tüm emojilere erişebilir ve yanıt vermek için kullanabilirsiniz.