Özelliklerine her geçen gün yenisini ekleyen Instagram, son olarak “sen de ekle” özelliğini kullanıma sundu. Peki sen de ekle özelliği nedir? Nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde…

Instagram “Sen de ekle” Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram bu özellik ile kullanıcılarına görüntülemeler, tuhaf evcil hayvanlar, en son çektiğin fotoğraf gibi bir kaç başlık sunuyor. Bu başlıkları seçerek hikayenize ekleyebiliyorsunuz. Sonrasında ne mi oluyor? İşte kullanımı…

Sen de ekle özelliği nasıl kullanılır? Kullanım Amacı Nedir?

-Sen de ekle özelliğini kullanmak için hikayenize bir fotoğraf ekleyin. Ekranı yukarı kaydırın ya da yukarıdaki menüde yer alan kare gülen yüz sembolüne sahip çıkartmalar seçeneğine tıklayın.

-Sen de ekle seçeneğini seçin.

Burada yer alan seçeneklerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Takipçileriniz eklediğiniz seçeneği yanıtlayabilecek. Örneğin “tuhaf evcil hayvan seçeneğini hikayenize eklediniz. Takipçileriniz bu başlık altında “kendininkini ekle” başlığını seçerek kendi evcil hayvanlarını sizin hikayenize yanıt olarak paylaşabilecek.

Siz de arkadaşlarınızın paylaştığı “sen de ekle” özelliğini içeren hikayelere yanıt vermek için başında kamera sembolü olan “kendininkini ekle” başlığına tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra hikayelerinizi paylaştığınız hikaye ekranına yönlendirileceksiniz.