Sosyal medya devi Instagram, ana uygulamadan çok daha az alan kaplıyor ve sadece 2 MB büyüklüğünde. Sosyal medya devi, Instagram Lite’ı 170 ülkede kullanıma sundu.

Üç yıllık testin ardından, Android’deki Instagram Lite uygulaması 170’den fazla ülkede kullanıma sunuldu. Uygulama, tüm temel işlevleri sağlıyor ve sadece 2 MB büyüklüğünde.

Instagram lite, gönderiler, hikayeler, IGTV ve öneriler akışını göstermenin yanı sıra filtreleri kullanarak hesabınızda yeni fotoğraflar, videolar veya hikayeler yayınlama ve düzenleme imkanı sağlıyor. Bunun yanında uygulama ile aynı anda birden fazla hesapta oturum açmanız da mümkün.

İlk indirmeden sonra, kullanıcı normal Instagram uygulaması ile yetkilendirilmişse, Instagram Lite oturumunuzu direkt olarak açmayı teklif edecektir. Instagram Lite henüz içerik oluşturucu veya şirket hesapları için istatistikleri, promosyonları veya diğer araçları desteklemiyor.

Facebook Lite ekibinin geliştirdiği yeni versiyonda animasyonlar, yüz filtreleri, alışveriş, reklam ve karanlık tema bulunmuyor. Fakat yakın zamanda uygulamaya karanlık tema ve reklam desteği eklenecek.

Linke tıklayarak Instagram Lıte uygulamasını cihazınıza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.lite&hl=tr