Yapay zeka sohbet robotlarının sayısı her geçen gün artıyor. Sıradaki sohbet robotu ise sosyal medya devi Instagram’a ait olacak gibi görünüyor.

Tersine mühendis Alessandro Paluzzi, platforma bir AI ajanı ekleneceğini iddia ediyor. ZDNet tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre söz konusu yapay zekaya sahip sohbet robotu soruları yanıtlayabilecek ve tavsiyelerde bulunabilecek. Üstelik kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri 30 kadar kişilik de sunuluyor.

Sohbet robotu, mesaj yazmakta zorlananlara yardımcı olabilir. Söz konusu sohbet robotunu bunun yanında @ işareti ile arkadaşınızla yaptığınız bir sohbete dahil olabilecek gibi görünüyor.

Instagram’a ait yapay zeka sohbet robotunun platforma ne zaman ekleneceği ya da satışa sunulup sunulmayacağını söylemek için henüz erken, ancak ekran görüntülerine dayanarak özelliğin Instagram’a eklenebileceğini söylemek mümkün.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Şubat Ayı’nda yaptığı açıklamada şirketin Instagram, Messenger ve WhatsApp için “AI kişilikleri” üzerinde çalışan bir ekibi olduğunu duyurmuştu.