İnstagram geçtiğimiz günlerde arama motoru kısmını tamamen sayfanın en üst kısmına taşıyıp, reels videolarını sayfanın en alt kısmına, arama motorunun yerine koymuştu. Güncellemelerini son zamanlarda artıran İnstagram şimdi de “kaybolan mesajlar” özelliği ile karşımızda.

Kaybolan Mesajlar Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kaybolan mesajlar özelliği isminden de anlaşıldığı üzere gönderdiğiniz mesajların kaybolmasını sağlayan bir özellik. DM kutunuza ait isim arama özelliğini kullanarak ya da kişi profili üzerinden mesaj göndermek istediğiniz ekrana geldikten sonra ekranı yukarıya kaydırarak özelliği deneyimlemeniz mümkün. Sohbeti kapattığınızda mesajlar kayboluyor. Kaybolan mesajlar modunu kapatmak isterseniz ekranın üst kısmında duran “Kaybolan Mesaj Modunu Kapat” butonunu kullanabilirsiniz. 

Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Çalışır?

  • Sohbetteki herkes mesajı gördüyse, mesaj  sohbet kapatıldığında kaybolacak.
  • Kaybolan mesaj modu sürekli açık bırakılabilir veya istenildiği zaman kullanılabilir.
  • Kişi kaybolan mesaj modunu açtığında bu mod sohbetteki tüm kişiler için açılmış olur.
  • Kaybolan mesajlar görünmüyor olsa bile, bir rapora dahil edilebilir. Bu da demek oluyor ki konuşmalar şikayet edilebilir.
  • Kaybolan mesajlar modu kullanılırken sohbetin ekran görüntüsünün alınması durumunda güncelleme adı altında kişinin ekran görüntüsü aldığına dair bir bildirim belirir.

Kullanıcı yorumları ise genel olarak, İnstagram kullanıcılarının son zamanlarda sıklaşan değişiklikler ve yeni eklenen özelliklerden hoşnut olmadığını gösteriyor.