Instagram hesabınızdan çıkış yaptıysanız ve yedek kodlarınız elinizde yoksa ya da Google Duo gibi uygulamalar ile Instagram hesabınızı öncesinde eşleştirmediyseniz Instagram hesabınıza erişmeniz pek kolay olmayabilir…

Bu anlatılacaklar telefon numaranız ile Instagram hesabınıza erişemiyor olmanız gibi durumlar için (örneğin telefon numaranızı değiştirmeniz ve çıkış yapmadan önce yeni numaranızı hesabınıza tanımlamamış olmanız) geçerli olacak. Girişte sorun yaşamanız halinde sunulan ilk seçeneklerden biri zaten telefon numaranıza kod gönderilmesi olacak. Eğer telefon numarası ile ilgili bir sorununuz yok ise numaranıza gönderilen kod ile hesabınıza kolaylıkla erişmeniz mümkün. Diğer bir seçenek ise Facebook ile giriş. Instagram hesabınız Facebook hesabınız ile entegreyse yine bu yöntemle de Instagram hesabınıza erişebilirsiniz. Bahsedilen yöntemler ile hesabınıza erişemeyecek durumdaysanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz…

Instagram Hesabına Girilememesi Halinde Neler Yapılabilir?

Instagramın giriş ekranına gelerek “girişte sorun mu yaşıyorsunuz?” başlığını seçin. Daha sonra karşınıza Şimdi “Destek İsteği” kısmı çıkacak. Burada yer alan kullanıcı adı ve e-posta kısmını doldurduktan sonra size uygun olan sorunun yer aldığı seçeneği seçin. İlave ekle kısmında ise sorununuzu detaylandırarak süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Tüm işlemlerin sonunda “destek iste” butonuna tıklayın ve bekleyin. 24-48 saat süre içerisinde bir destek maili alacaksınız. Bu mail “facebook” tarafından da gönderiliyor olabilir. Bu aşamada sizden yüksek ihtimalle (soruna göre değişiklik gösterebilir) hesabın size ait olduğunuzu kanıtlamanız talep edilecektir. Bu durumda tarafınıza iletilen kodu bir kağıda yazıp elinizde tutmalı ve fotoğraf çekilmelisiniz. Sonrasında ise bu fotoğrafı maile yanıt olarak göndermelisiniz. Fotoğrafınızda yüzünüzün ve kağıda yazdığınız kodun net bir şekilde görünmesi gerekiyor.

Şunlardan mutlaka emin olun. Gönderdiğiniz fotoğraf:

– Yukarıdaki kodun ve ardından tam adınızın boş bir kağıda el ile yazılmış kopyasını göstermelidir
– Hem kodu hem de yüzünüzü net şekilde göstermelidir
– JPEG dosyası olarak kaydedilip yanıt e-postanıza eklenmelidir

Bu hesapta hiçbir resminiz olmasa veya bu hesap başka bir kişi veya kuruluşu temsil etmek üzere kullanılıyor olsa bile, bu koşulları karşılayan bir fotoğraf elimize geçene dek size yardımcı olmamız mümkün olamayacaktır.

Bu fotoğrafı gönderdikten sonra yanıt almanız biraz zaman alabilir. Bu süreçte ;

  • security@mail.instagram.com
  • help@instagram.com
  • Ya da size mail gönderilen adrese durumunuzu hatırlatmak veya süreç hakkında bilgi istemek için mail atabilirsiniz. (Önerilir)

Size mail atılan adrese yanıtla seçeneği ile olarak tekrar mail atarak geri dönüş almanız daha yüksek ihtimal. Bu adreslerin tümüne de mail atabilirsiniz. Çünkü kimlik doğrulama (kod ile fotoğraf gönderme) süreci bazen aylar sürebilen bir süreç olabiliyor.

Kimlik doğrulama mailinizin kabul görmesi halinde aşağıdaki gibi bir mail alacaksınız.