2021 yılının başlarında Instagram, öncelikle çocuklar için bir platform geliştirmeyi planladığını açıklamıştı, ancak daha sonra projeyi askıya aldığını duyurmuştu. Popüler sosyal medya ağı, şimdi de ebeveyn kontrolleri getireceğini paylaştı.

Instagram, çocuklarının ulaşacağı içerik türü ve kimlerle etkileşime geçebilecekleri konusunda endişeli olan ebeveynler için uygulamaya ebeveyn kontrolleri getirme planlarını açıkladı.

Adam Mosseri konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamala yaptı: “Ebeveynler, gençler için neyin en iyi olduğunu bilirler, bu nedenle gençleri Instagram’da yönlendirmelerine ve desteklemelerine yardımcı olacak ilk araçlarımızı mart ayında kullanıma sunmayı planlıyoruz. Ebeveynler, gençlerin Instagram’da ne kadar zaman harcadıklarını görebilecek ve zaman sınırlarını belirleyebilecekler.”

Mosseri sözlerine şu şekilde devam etti: “Ayrıca, gençlere, birini şikayet ettiklerinde ebeveynlerini bilgilendirmeleri için yeni bir seçenek sunacağız ve ebeveynlerine bu konuda onlarla konuşma fırsatı vereceğiz. Zamanla daha fazla seçenek eklemeye devam edeceğiz.” şeklinde sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yapmış olduğu açıklamanın detaylarına hem twitter hesabından hem de bu linkten ulaşa bilirsiniz. https://about.instagram.com/blog/announcements/raising-the-standard-for-protecting-teens-and-supporting-parents-online