Facebook, Messenger API’sine Instagram için destek ekliyor.

Facebook, uygulamalar arasındaki entegrasyon için çabalıyor. Ayrıca Facebook, Instagram hikayelerini doğrudan Facebook üzerinden görüntülemeyi test ediyor. Son olarak FacebookMessenger API‘sine Instagram için destek ekleyerek paylaşım platformundaki işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla işlemesine izin verecek.

engadget.com

İşletme Hesapları İçin Müşteri Hizmetleri Sohbetleri

Yeni API özellikleri işletmelerin Instagram mesajlaşmasını tercih ettikleri iş uygulamaları ve iş akışlarıyla entegre etmelerini sağlıyor. Sosyal medya tüketiciler tarafından çevrimiçi işletmelerle etkileşim halinde olmak için zamanla daha fazla kullanıldığından, bu onların sağlıklı, işletme dilinde bir iletişim kurabilmelerini, müşteri memnuniyetini artırmalarını ve kârlarını artırmalarını sağlamaya katkı sağlayacak.

Özellikle, fotoğraflar, URL bağlantıları ve daha fazlası gibi zengin medyayı kullanabilecekler ve Messenger‘da olduğu gibi Instagram’da da aynı deneyimi sağlamak için API’yi ürün ve müşteri veritabanları ile entegre etmek için geliştiricilerle çalışabilecekler.