Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram’da kullanılmaya başlanan Reels özelliği için açıklamalar yaptı. Mosseri, TikTok’un Instagram’dan önde olduğunu belirtti.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram’a, geçtiğimiz aylarda gelen güncelleme ile Reels isimli yeni bir özellik gelmişti. Kullanıcılar sayede TikTok benzeri videolar üretme ve izlemeye başlamıştı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, vermiş olduğu bir röportajda Reels formatı ile ilgili açıklamalar yaptı. Mosseri, Reels’in başarısından pek memnun olmadıklarını, TikTok’un Instagram’ın önüne geçtiğini belirtti. 

Yapılan açıklamaya göre,TikTok’da bulunan video formatlarının bir çoğu Instagram’da yer almıyor. Dev platformun bu konuda daha fazla çalışmaya ihtiyacı var.

Mosseri açıklamasında şu ifadelere yer verdi; İnsanların içerikleri paylaşma ve tüketme oranlarına baktığımızda büyüdüğümüzü görüyoruz, ancak önümüzde çok daha uzun bir yol var. TikTok’un önümüzde olduğu konusunda dürüst olmamız gerekiyor.”

Mosseri, IGTV’ye de Özellikle Değindi

Aslında bu, birbiriyle karıştırılmaması gereken ince bir ayrıntı, bu yüzden de fikri nasıl basitleştirebileceğimize odaklanmaya başladık. Bu sadece IGTV için değil, Instagram genelinde uygulamamız gereken bir politika. Geçen yıl birçok yenilik ve farklılığa gittik, ancak bu yıl sadeliğe geri dönmemiz gerekiyor.”