Instagram, canlı yayın özelliğiyle ilgili bir dizi güncellemeyi duyurdu.

incehesap.com

Instagram, canlı video özelliğini daha kaliteli ve sağlıklı bir duruma getirmek için birkaç güncelleme yapılacağını duyurdu. Bu güncellemelerden en dikkat çekeni canlı yayın süresinin uzatılması. Güncelleme öncesinde 1 saat ile sınırlı olan maksimum canlı yayın süresi güncelleme sonrasında 4 saate yükseltildi.

Instagram‘a göre canlı yayın süresinin uzatılmasının altında yatan sebep; antrenörler, müzisyenler, aşçılar, sanatçılar vb. içerik üreticilerin saat başı kesintiye uğramadan takipçileriyle daha uzun sürelerde yayın yapmalarını sağlamak. Uzatılmış canlı yayın deneyimi yalnızca fikri mülkiyet veya politika ihlali olmayan hesaplar tarafınca kullanılabilecek. Kullanıcılar kendi canlı yayınlarını, yayınladıktan sonra 30 güne kadar hikayeler ve gönderiler gibi özel arşivlerinde saklayabilecek.

engadget.com

Canlı yayınını bitiren kullanıcılar: “Artık canlı videolarınız arşivinizde tutulacak. Onları yalnızca siz görebilirsiniz. Canlı videolarınız sona erdikten sonra 30 gün boyunca arşivinizde kalacak. Canlı videolarınızı cihazınıza indirebilir veya buradan IGTV’ye yükleyebilirsiniz.” ifadelerinin yer aldığı mesaj ile karşılaşacak.