Son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu yeni ve farklı kullanım özellikleri ile gündeme gelen Instagram’dan, bir yenilik daha geldi. Instagram, ana sayfadaki gönderileri “Önerilen” ve “Eski” olarak iki bölüme ayırarak yeni sekmeli görünümü kullanıma sundu.

Daha eski gönderileri görüntülemek isteyen kullanıcılar ise ekranın üzerinde beliren “Önerilen Gönderiler” sekmesinin yanındaki ok işaretine tıklamaları halinde,daha eski gönderileri gör seçeneğine yönlendiriliyor. Kullanıcılar buraya tıkladıklarında, eski gönderilere ulaşabiliyor.

Önerilen gönderiler sekmesinde keşfet sayfasında olduğu gibi kullanıcıların daha önceki etkileşimlerine göre ilgilerini çekebilecek gönderiler bulunuyor. Bunun yanında reklamlar ve sponsorlu içerikler de mevcut. IGTV ve Reels ise şimdilik ana sayfada yer almıyor.

Bazı kullanıcılar Instagram’ın son zamanlarda sıklaşan güncellemeleri dolayısıyla karmaşık bir hal aldığını ve orijinalliğini yitirdiğini belirtirken, Tiktok gibi diğer bazı uygulamaları da oldukça aktif kullanan kullanıcılar İnstagram’ın bir çok özelliği bir arada toplamasından ve güncellemelerden memnun durumda.