Nintendo, rekorlar kıran Super Mario Bros filmi yaz aylarında yeniden sinemalarda gösterime sunacak. Ayrıca, 2026’da ikinci bir Super Mario filmi de izleyicilerle buluşacak.

10 Mart’ta kutlanan Dünya Super Mario Günü’nü şerefine, Nintendo bu hafta önemli duyurular yaptı. Yeni LEGO setlerinin yanı sıra Super Mario animasyon filmiyle ilgili de gelişmeler duyuruldu. Üstelik, bu kez bir değil, iki yeni film geliyor.
Yeni Super Mario filmi, dünya genelinde 1.36 milyar dolar gelir elde ederek en çok izlenen ikinci animasyon filmi oldu ve Nintendo’yu sevindirdi. Şirket, ikinci filmin hazırlıklarına başlarken, ilk filmi de yeniden sinemalarda gösterime sokacak.

engadget.com

Yapımcı Shigeru Miyamoto’nun açıklamasına göre, ikinci Super Mario filmi 3 Nisan 2026’da vizyona girecek. Bu film, sadece bir devam filmi olmayacak; aksine, Super Mario evrenini genişletecek farklı bir senaryo ele alacak. Diğer yandan, orijinal Super Mario Bros yapımı ABD’de 28 Haziran’da gösterime girecek. Diğer ülkeler için henüz bir gösterim tarihi açıklanmadı.