IKEA, mobilya seçimi konusunda zorluk yaşayan PS5 ve Xbox Series X kullanıcıları için yeni bir çözüm geliştirdi. Şirket, mağazalarında konsollarla aynı boyutta maketler bulunduruyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in eski nesil konsollardan farkı bilindiği üzere oldukça büyük olmaları. Özellikle Xbox Series X boyut olarak oldukça büyük. Hatta modern tarihin en büyük konsolu durumunda.

Söz konusu konsolların fazla büyük boyutları mobilya seçimini oldukça zor bir hale getiriyor. Özellikle yeni bir televizyon ünitesi alacak olan bu büyük boyutlu konsolların sahipleri, konsolun raflara ya da dolaplara sığıp sığmayacağını tam olarak tahmin edemeyebiliyorlar.

reddit.com

IKEA bu konuda konsol sahibi ve mobilya satın almak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak için mağazalarına maketler yerleştirdi. Bu maketler Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarıyla aynı boyutta. Bu maketler sayesinde müşteriler beğendikleri televizyon ünitesine, konsollarının sığıp sığmayacağına deneyerek karar verebiliyorlar.

Bu maketlerin şu anda hangi IKEA mağazasında bulunduğu belirli değil. Bunun yanında Hollanda merkezli şirketin konsol maketlerini farklı ülkelerdeki mağazalarında denemeye sunup sunmayacağı belirli değil.