Teknoloji hızla gelişiyor. Akıllı telefonlar da bu hızlı gelişimin en önemli öğelerinden. Birbirinden ilginç kullanım özellikleri içeren telefonların her geçen gün bir yenisi daha piyasaya sunuluyor. Huawei de, ilginç bir özellik barındıran bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor…

Huawei’nin üzerinde çalıştığı telefon, Çin Patent Ofisi’nde onaylanan bir patentle açığa çıktı. Ön kamerası ekran altına gömülmüş olan telefon, arka tarafında artı simgesi şeklinde tasarlanmış bir dörtlü kamera sistemine sahip. Telefonun ürün haline gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon piyasasında önemli bir yenilik meydana gelmişti. Yine Çin merkezli bir teknoloji firması olan ZTE, gerçekleştirdiği etkinlikte ön kamerası ekran altına gömülmüş ilk akıllı telefon olan “Axon 5G”yi duyurmuştu. İşte Huawei’nin yeni onay alan patenti de tıpkı Axon 5G’yi ekran altına gömülmüş olan bir ön kameraya sahip. Huawei, kullanıcılara farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Huawei’nin patentini aldığı akıllı telefonun arka kamera kurulumunun teknik detayları henüz bilinmiyor. Kurulumun en alt kısmında bulunan kare şeklindeki sensörün, periskopik zoom lensi olduğunu söylemek mümkün. Bu tür bir kamera kurulumunun kullanıcılara neler sunacağı ve avantajlarının gelecek aylarda Huawei tarafınca açıklanması bekleniyor.

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, şu sıralar oldukça zorlu bir sürecin içerisinde olduğundan bu patentin ürüne dönüştürülememesi de olası bir ihtimal.